www.smilowski.com.pl

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

A+ R A-
poniedziałek, 22 sierpnia 2016 00:37

[PIOTROWICE] Chleb rolnika nie jest łatwy...

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
[PIOTROWICE] Chleb rolnika nie jest łatwy... fot. Daniel Śmiłowski

Święto plonów w Piotrowicach odbyło się zgodnie z zapowiedziami. Biesiadę w parku poprzedziła uroczysta msza św. Niepewna pogoda nie odstraszyła miłośników zabawy w plenerze.

Dziękczynną mszę św. odprawił ks. dr Marek Kluwak. Proboszcz pobłogosławił wieniec dożynkowy i chleb, który został podzielony wśród mieszkańców. Po nabożeństwie z kościoła do parku udał się barwny korowód, który poprowadził zespół ludowy "Piotrowiczanki". Honory starostów dożynek pełnili Irena Karaban i Andrzej Guśtak. Zebranych powitał sołtys Andrzej Ankus i zaprosił do wspólnej zabawy. Były konkursy dla dzieci i dla dorosłych biesiadników. Panie próbowały swoich umiejętności w dojeniu krów. Okazuje się, że to wcale nie taka prosta sprawa. W zabawie pn. Strong-Słomamen z powodzeniem wziął udział burmistrz Jawora Emilian Bera, który skorzystał z sąsiedzkiego zaproszenia. W tym roku wyjątkowo licznie na piotrowickie święto przybyli Jaworzanie. - Bardzo nam miło i cieszą nas takie dobre, sąsiedzkie stosunki - powiedział nam sołtys Ankus, który korzystając z okazji zaprasza wszystkich (nie tylko Jaworzan) na wrześniowe Święto Pieczonego Ziemniaka. Atrakcją festynu była loteria fantowa. Losowanie głównych nagród odbyło się o godz. 20. Do wygrania była kuchenka mikrofalowa, sprzęt AGD i bon na usługę fryzjerską. Od godz. 18 uczestników biesiady zabawiał zespół MASTAR z Sichowa. Rada Sołecka i sołtys dziękują wszystkim sponsorom i wolontariuszom, którzy zaangażowali się w przygotowanie dożynek. Ciasta na uroczystość upiekły panie: Józefa Bigos, Janina Kopeć, Agnieszka Chlebicka, Agnieszka Śmiłowska i Anna Guśtak. Sponsorzy imprezy to: Małgorzata Kujda, Daniel Rzepa, Urszula Januszek, Paweł Furtak, Jan Stawowczyk, Jan Guśtak, Andrzej Guśtak, Bogdan Paturaj, Sławomir Plecety, Tomasz Hołyński, Grzegorz Węglewski, Marcin Ankus, Robert Kozłowski i Mirosława Ankus.

Więcej zdjęć w GALERII


 

 

Wydawca

Wydawca

Innovative, creative, courageous with a sense of humor...

Strona ta ma charakter informacyjny, służy też do testów i zabawy. Niemniej jednak znaleźć tu można ciekawe informacje z regionu. W galeriach zdjęć znajdziecie relacje z wybranych wydarzeń. Na stronie także zdjęcia z życia naszej rodziny, miejscowości i nie tylko. Chcesz mieć lepszą od tej stronę internetową? - Zadzwoń. Pozdrawiam  Daniel Śmiłowski. tel. 508 204 922

Strona www: www.smilowski.com.pl

Podobne filmy

Daniel Śmiłowski VIDEO
Więcej z tej kategorii: « [POLICJA] Awanse i odznaczenia

Who's Online

Naszą witrynę przegląda teraz 517 gości 

Gallery Stat. tnx!

  • Odsłon : 12363195

counter visitors on site

  • Odsłon : 197983