www.smilowski.com.pl

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

A+ R A-
poniedziałek, 02 maja 2016 22:01

[ZAMEK KSIĄŻ] Uczta dla zmysłów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

Festiwal Kwiatów i Sztuki w Książu gościł samych znamienitych gości z całej Polski i z zagranicy. W tym roku słuchacze, absolwenci, dyrekcja i pracownicy Zespołu Szkół w Jaworze – Medyka zaangażowali się w przygotowania pachnącego przedsięwzięcia. Od wtorku (26 kwietnia) stali się asystentami wybitnego belgijskiego florysty Tomasa de Bruynea, przygotowując aranżacje i bukiety ślubne, prezentowane podczas pokazu florystycznego na pierwszym kongresie Stowarzyszenia Florystów Polskich. Dodatkowo stworzyli pięciometrowe konstrukcje na dziedzińcu przed pałacem autorstwa belgijskiego artysty. Były to spotkania niezwykle pouczające i wzruszające. - Praca z wybitnymi florystami stała się dla nas nie tylko ważnym źródłem florystycznego doświadczenia, ale także pięknym wspomnieniem - wspominają uczestnicy.

- Są takie projekty, w które wkładamy całe serce, albo takie które dotykamy duszą - mówi dyrektor Medyka, Dorota Subocz. W tym roku szkoła odpowiedzialna była za projekt i wykonanie dekoracji ciągów komunikacyjnych wewnątrz historycznej budowli. Są takie miejsca, które nie tylko przyciągają ludzi ze względu na historię, ale także dlatego, że stanowią doskonałe źródło prawdy o człowieku i o jego stosunku do przyrody. Źródłem inspiracji Medykowego projektu „Książęcy sen w sercu lasu” stał się - jak w tytule - las otaczający mury pałacu, a także interpretacja słów, którymi w swoich pamiętnikach dzieliła się księżna Daisy o jej uwielbieniu siedziby w Książu. - Zapragnęliśmy aby wplecione w piernaty z poduszek konwalie majowe zgodnie ze słowami Starego Dobrego Małżeństwa „wonnie kusiły i do ludzi się śmiały”. Otulały ramiona gości ciepłem słów, ukrytym w puchu światłem podczas jednego z najpiękniejszych świąt kwiatów - mówi dyrektor Subocz. - Florysta musi bowiem pamiętać o tym, że jest on tylko pełnomocnikiem natury, którą musi chronić i o nią dbać. Staraliśmy się w projekcie pokazać źródło życia, na którego fundamencie postawiono bajkowy zamek Stokrotki - dodaje.

Przygoda słuchaczy Medyka na Zamku Książ była możliwa dzięki firmie Grajewscy w szczególności Pana Grzegorza Grajewskiego, a także Stowarzyszenia Florystów Polskich regionu dolnośląsko lubuskiego. Członkowie stowarzyszenia przygotowali wystawę florystyczną, a osobą odpowiedzialną za warsztaty była Małgorzata i Patrycja Grajewskie, które zaprosiły Medyk do współpracy. W przedsięwzięciu wzięła także udział Szkoła Kwitnące Horyzonty i nauczycielki Magdalena Birula Białynicka, Monika Bębenek i Renata Kostulska. Śladem jaworskich poduszek udał się po komnatach reporter DJA24.pl Zapraszamy na film i dziękujemy organizatorom Festiwalu za zaproszenie i pomoc w realizacji materiału.

 

 

"Jest takie miejsce, w którym czuję się bezpieczna.

Tarcze z kory w ramionach drzew bronią mnie

przed dźwiękami szalejącej duszy.

Zapach konwalii majowych kołysze mnie do snu,

a ziemia okrywa moje ciało ciepłym kocem z mchu.

Zasypiam dzierżąc w dłoniach klucz do Śląska,

w sercu mojego lasu, mojego domu.

Jestem tylko stokrotką,

która chroni ten świat przed innym światem."

MS

Zapraszamy do galerii zdjęć TUTAJ

Poprawiane: środa, 04 maja 2016 10:02
Wydawca

Wydawca

Innovative, creative, courageous with a sense of humor...

Strona ta ma charakter informacyjny, służy też do testów i zabawy. Niemniej jednak znaleźć tu można ciekawe informacje z regionu. W galeriach zdjęć znajdziecie relacje z wybranych wydarzeń. Na stronie także zdjęcia z życia naszej rodziny, miejscowości i nie tylko. Chcesz mieć lepszą od tej stronę internetową? - Zadzwoń. Pozdrawiam  Daniel Śmiłowski. tel. 508 204 922

Strona www: www.smilowski.com.pl

Podobne filmy

Who's Online

Naszą witrynę przegląda teraz 209 gości 

Gallery Stat. tnx!

  • Odsłon : 12363557

counter visitors on site

  • Odsłon : 197988