www.smilowski.com.pl

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

A+ R A-
niedziela, 13 grudnia 2015 21:41

Świąteczne oblężenie Zamku Piastowskiego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Świąteczne oblężenie Zamku Piastowskiego fot. Daniel Śmiłowski

Dziesiątki wystawców, kolędy i pachnące świętami komnaty. Przez dwa dni na Zamku Piastowskim w Legnicy trwał Bożonarodzeniowy Jarmark, na którym dominowały stoiska z terenu powiatu jaworskiego. Każdy, kto zdecydował się odwiedzić akurat to świąteczne targowisko z pewnością nie żałował.

Jarmark na zamku odbył się po raz pierwszy. – Chcemy ożywić te komnaty, niech znowu zaczną nam służyć – przemawiał do zebranych Tadeusz Samborski, członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, inicjator przedsięwzięcia. Organizatorzy zadbali o świąteczną atmosferę na wysokim poziomie. Wyjątkowo oryginalne stoisko miały panie z jaworskiego „Medyka”.Ręcznie przygotowane stroiki zaspokajały gusta nie tylko najwybredniejszych klientów, ale były świetnym celem dla fotoamatorów. Oprócz lokalnych zespołów ludowych występowali znani artyści, m.in. przesympatyczny duet aktorski Aurelia Sobczak i Stanisław Górka. Stoły uginały się od świątecznych przysmaków. Barszcz, uszka (z możliwością zamrożenia) i pierogi na różne sposoby. W niedzielę przypadły nam do gustu wypieki Barbary i Zdzisława Karnasiów z Prochowic. – Nasze drożdżowe rogaliczki mogą poleżeć nawet i tydzień, a nadal zachowają smak i świeżość – zapewniał właściciel. Zespół PERŁA z Przybyłowic „nie przepuścił” nikomu. Również i tu nasza redakcja skosztowała wypieków poprawiając swojską pajdą ze smalcem. Ale totalnym zaskoczeniem były dla nas… świąteczne placki ziemniaczane na stoisku „Piotrowiczanek”. Panie z Towarzystwa Miłośników Piotrowic z sołtysem Andrzejem Ankusem postanowili właśnie w ten sposób promować swoją miejscowość i ich imprezę – Święto Pieczonego Ziemniaka. Były serwowane tradycyjnie „na sucho” oraz w specjalnym sosie z sałatką. A co jeszcze można było znaleźć na stołach? Zapraszamy do fotogalerii, ale ostrzegamy. Zbyt długie przyglądanie się specjałom może wywołać ślinotok i burczenie w brzuchu.

Wydawca

Wydawca

Innovative, creative, courageous with a sense of humor...

Strona ta ma charakter informacyjny, służy też do testów i zabawy. Niemniej jednak znaleźć tu można ciekawe informacje z regionu. W galeriach zdjęć znajdziecie relacje z wybranych wydarzeń. Na stronie także zdjęcia z życia naszej rodziny, miejscowości i nie tylko. Chcesz mieć lepszą od tej stronę internetową? - Zadzwoń. Pozdrawiam  Daniel Śmiłowski. tel. 508 204 922

Strona www: www.smilowski.com.pl

Podobne filmy

Daniel Śmiłowski VIDEO

Who's Online

Naszą witrynę przegląda teraz 594 gości 

Gallery Stat. tnx!

  • Odsłon : 12363300

counter visitors on site

  • Odsłon : 197983